MoH

Forum sojuszu Masters of Hardcore

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-08-19 09:56:51

Aves

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 20
Punktów :   

"Pomysł na sojusz"

Mam pytanko jak wyobrażacie sobie grę w sojuszu?
Chodzi mi przede wszystkim o jakieś reguły nim rządzące.
Podstawowe sprawy wg mnie to:
-Sposób rekrutacji
-Czy zakładamy jakieś dolne progi punktowe dla członków sojuszu?
-Jakiej wymagamy aktywności od członków sojuszu?
   

I tu podstawowa sprawa - czy jak LOD zauważył jesteśmy anonimową zbieraniną graczy, czy staramy się coś stworzyć na tym uni?


-Czy większość z nas jest flociarzami czy bawimy się ekonomią?
-Jak się zapatrujemy na pakty czy wojny (i kto się tym zajmuje)?
-Jaką rolę pełni forum (podstawa integracyjna sojuszu, czy miejsce gdzie tylko kilku aktywnych będzie coś skrobać...)?

Dobrze byłoby poznać zdanie przywódców sojuszu oraz poszczególnych graczy.

Offline

 

#2 2008-08-19 10:52:27

New Vision

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-19
Posty: 49
Punktów :   

Re: "Pomysł na sojusz"

No to może ja wyraże swoje zdanie..
- Moim zdaniem 40 członków to za dużo, jeżeli by było 40 zgranych członków, to nie ma sprawy
- Przydałoby się.. ustalamy próg np. 500 punktów i każdy ma dobić tyle punktów przez tydzień czasu..
- I to jest bardzo istotna rzecz. Moim zdaniem, każdy powinien logować się chociaż raz dziennie na swoje konto, chyba że się usprawiedliwi w jakiś sposób (wyjazd, praca, szkoła.. etc.)
Czy staramy się coś stworzyć na uni? Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie na takie pytanie. Nie mamy narazie żadnego członka w wysokim top (chodzi mi tu o top100), więc dużo dogadania nie mamy Jedynie czym możemy "zabłysnąć" to dobrym zgraniem...
- Ja nastawiam się bardziej na flotę, co nie znaczy, że nie ładuje w eko..
- Na wojny napewno jeszcze za wcześnie.. co do paktów to mi to obojętne
- Oczywiście, że podstawa integracyjna sojuszu..

Offline

 

#3 2008-08-19 11:36:52

Brolly

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 42
Punktów :   

Re: "Pomysł na sojusz"

''Prowizoryczne'' reguły sa na stronie sojuszu. Jak narazie chce zwerbowac dobrych i przede wszystkim aktywnych graczy, to sa poczatki gry i chce zrobic male rozeznanie jak kto gra i jak kto sie udziela w sojuszu.Powoli maly zarys tego wszyskiego przedstawia sie w jakis sposob. Moja prawdziwa fizje sojuszu przedstawie Wam troche pozniej .... narazie jak juz wspomnialem wyzej robie rozeznanie wsrod graczy ... .Prosze wyrazac wlasne opinie na temat jak powinien wygladac nasz sojusz ....

Offline

 

#4 2008-08-20 21:05:48

Ulendath

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 16
Punktów :   

Re: "Pomysł na sojusz"

Według mnie 25-30 osob to maks. Ale aktywnych osób,które grają i staraja się do czegos dojsc.Ja narazie troche zainwestowałem w obrone i flote a to spowodu czestych skanów  dwoch kolesi z Top 100.Jak narazie nikt nie atakuje  mam 72 Wr 13 Ll i 4 ciezkie dziala 7 Lm i 8 Cm.Narazie starcza na odstraszenie i ewentualne farmienie.

Offline

 

#5 2008-08-28 23:11:54

Koner

Użytkownik

3849411
Skąd: Bognor Regis
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 13
Punktów :   

Re: "Pomysł na sojusz"

Siemanko.
Jestem można by powiedziec Żoltodziobem:) gdyz to moja pierwsze Uni, ale zaczynam to wszystko ogarniac. Troche poczytalem zoorientowalem sie o co wogole Kaman i doszedlem do wniosku, opierajac sie na a wlasciwie niemal ze na samej praktyce innych graczy zoobrazowanej na Forum poprzez Rw w ST iż Ogame od momentu wprowadzenia trybu ACS stal sie niemal w 90 % gra zalezna od Wspolorganizacji Watah dobrze zgranych ze soba Piratow przestworzy, to juz nie jest Dziki zachod pelen Kowbojow. Dlatego tez proponowalbym rozpoczecie organizacji PLutonow Mam na mysli to że warto byloby rozlokowac floty naszego sojuszu w taki sposob zeby mozliwa byla Niemal bezzwloczna interwencja sojuszu w razie ataku na jednego z naszych czlonkow,  piszac krocej, chodzi o asekuracje, a takze o mozliwosc Polowania na Grubsza zwierzyne w Stadzie LAtwiej bedzie dzialac bedac w tym samym Ukladzie dwom gracza, Szybszy dolot na Stacjonuj do Sojusznika, mozliwosc tworzenia pulapek, a takze lepsze synchronizowanie ataku. Na tym etapie gry nie mamy jeszcze co martwic sie o falangi, dlatego odzial 2 osobowy mysle ze wystarczy bo nie jestesmy jeszcze narazeni na Kontre w razie nieudanego ataku ACS ( lapanie na falange do 1 seku. wOcB) w momencie pojawienia sie falangii w naszych rejonach dobrze byloby miec 3 gracza w ukladzie asekurujacego dwoch graczy w razie KOntry:) bo jak sami wiecie Floty sa wtedy narazone na Egzekujce. jednak jest argument przeciw gdyz 3 graczy sojuszu w jedneym ukladzie mialaby problem z Farmieniem, ale mysle ze to kwestia zgrania:) a co do Akademi to mysle ze to jest Pomysl nie majacy w praktyce dobrego zastosowania, gdyz  bedziemy obciazeni przeez zgraje Maloaktywnych graczy ktorzy beda padac łupem byle Łepka z innych sojuszu ktore nie widzac naszej Reakcji ( bo trudno byloby bronic kazdego Kadeeta) nabiora pewnosci siebie a Sojusz glowny bedzie tylko tracil na renomie a co za tym idzie sami sie mozecie domyslic ;] sojusze z tego co widzialem licza nawet po 500 czlwnkow a czasami nawet po 10 i nie chodzi tu o liczbe ( chociaz faktem jest to ze wiecej graczy wieksze mozliwosci) ale o tak jak wspomnieliscie Zgrania i ogarniecia Bandy Wariatow Smigajacych w kosmosie. Armie Liczyly setki tysiace a przegrywaly w z dziesiatkami tysiecy tak jak Dariusz z Aleksandrem Wielkim, trzeba nam wodza z charyzmą i z Sporym zapasem oleju w glowie ktory bedzie umial nas poprowadzic. narazie to tyle z mojej strony.
P.S
Przydatne byloby tez spisanie numerow gg i udosteppnineie ich na forum albo dla pewnosci wysylane bezposrednio na gg przez kogos kto moglby sie tym zajac do osob zaufanych i sprawdzonych ( gdyz mogloby byc  tak ze do sojuszu moga wpasc nowi na jakis czas zgarnac Informacje miedzy innymi numery gg, moglo by pomoc to potencjalnemu wrogowi na okreslenie naszego statusu OFf line or On line chociazby widzac OPIS na gg : "Jestem na basenie"

takze przydatne bylyby numery telefonow komorkowych ( nieoobowiazkowo oczywiscie gdyz nie kazdy zyczylby sobie zeby podczas Upojnej nocy ze Swa Cudna Kobieta ktos dzownil do niego tuz przed orgazmem Z PROSBA O pOMOC albo o mozliwosc Zrobienia top 1 w Zlomowaniu)
Pozdrawiam


Siła spokoju płynie z nas,to nasza bomba nasza strzała,
Która sprawi, że cała Polska będzie nas znała,
Raz pokój, harmonia raz hard Core melanże do rana,
Utrzymuj równowagę, pokój z Tobą, żyj pełnią życia...

Offline

 

#6 2008-08-29 07:14:34

Yaki

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-17
Posty: 5
Punktów :   

Re: "Pomysł na sojusz"

Chyba troszke przyczepiliscie sie do ilosci graczy....spokojnie okolo 20 % albo odpadnie po pierwszym zlomie albo znudzi sie gra i sama zrezygnuje. Na uni 4 gralem w soju, w ktorym bylo 50 osob...po 3 miesiacach zostalo nas 9-oro i top 8 w sojuszach;)


Mess with the best, die like the rest....

Offline

 

#7 2008-09-12 20:07:42

talib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-12
Posty: 18
Punktów :   

Re: "Pomysł na sojusz"

jestem za pozostawieniem w sojuszu tylko tych którzy są aktywni i robią cos aby sie rozwijać , jesteśmy sojuszem  top 17 , jeśli wydaliło by sie nie aktywnych graczy i bysmy spadli o pare miejsc to by sie nic nie stało bo  ważniejsza jest jakość niż ilość

P.S.w regulaminie pisze że osoby nie aktywne 7 dni będą wydalane - przecież takie osoby to farmy , które psują opinie o sojuszu , kto sie będzie bał sojuszu który regularnie farmi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl