MoH

Forum sojuszu Masters of Hardcore


#1 2008-08-15 16:48:20

Brolly

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 42
Punktów :   

O bugach OGame

Każdy gracz zapewne zastanawiał się nad mitycznym działaniem bugów. Miałyby one działać niczym kody do gierek komputerowych dodające miliony surowców na konto Ogame. Dzięki temu można byłoby się rozwijać cały czas i mieć niezwyciężone wojska, obronę i najwyższe poziomy kopalni. Są to jedynie marzenia z gier PC i wymysły autorów takich bugów czyhających na naiwność osób starających się zdobyć go nawet za pieniądze (bo teoretycznie warto kupić taką informacje jakbyśmy mięli stać się najlepszymi graczami danego uniwersum). Otóż istnieją błędy w oprogramowaniu Ogame, ale nigdy nie prowadzą one do takiego stopnia, że staniemy się milionerami punktów i nieskończonej ilości surki. Wszystkie aukcje w internecie to tylko ściema autorów chcących zarobić na naiwności klientów. Poradniki te po zakupieniu okazują się plagiatem ściągniętym z internetowych stron o bugach. Przecież nawet jakby jakiś błąd istniał to operatorzy Ogame nie śpią i mogliby bez problemu wykryć danych graczy korzystających z tej dziury w oprogramowaniu i dać bana, po czym jak najszybciej załatać błąd. Nie dajmy się oszukać tracąc pieniążki. Również nie wierzmy w odnośniki do stron, które po kliknięciu miałyby nam dodać sporą ilość surówki. Przez takie odnośniki możemy zostać jedynie shakowani tracąc konto, które rozwijaliśmy miesiącami. Pamiętaj: „Ciekawość to pierwszy stopień do piekła”, co w zupełności może się sprawdzić! Graj solidnie, a własną pracą doświadczysz więcej satysfakcji niż miałbyś to zrobić korzystając z „dodatków”.

Dla zaspokojenia ciekawości podam kilka treści bugów, które możecie znaleźć w internecie, a które są tylko bajeczką. Treść oryginalna o niezmienionych treściach:

Bug nr.1:
+10% wydobycia surowców co godzinę !
1. Musicie zmienić nazwę konta na: bug469(login), np. bug469jaki
2. chasło ustawcie na: bug468(login), np. bug468coutner
3. IP chceck musi być włączone
4. Najlepiej to działa na młodszych uni bo serwery są zapchane userami
5. Dow szystkich graczy w waszym układzie słonecznym wysyłasz wiadomość o treści: bug356, trzeba to koniecznie zrobić bo wszystkie planety w danym układzie słonecznym są od siebie zależne.
6. Teraz najwarzniejsze, trzeba obciążyć serwer, aby to zrobić zalogujcie sie na swoje konto, wylogujcie, zalogujcie, wylogujcie, róbcie to w jaknajkrótszych odstępach czasowych, ponieważ kiedy serwer jest obciążony to słabiej działają zapory przeciw bugom. teraz ustawcie w zakładce surowce 90% dla kopalni metalu, 30% dla kopalni kryształu, 10% dla deuterium i 0% dla elektrowni.
7. Teraz nareszcie trzeba przejść do żeczy: za WSZYSTKIE surowce kupujcie flote, warzne żeby w stoczni było jak najwięcej statków, mogą to być satelity, sondy szpiegowskie, małe myśliwce, co chcecie.
8. Teraz co godzine będzie wam wzrastała produkcja surów (co godzine o jakieś 10%) produkcja będzie wzrastała póki stocznia pracuje.
9. Nieprzesadzajcie z tym, bo jak będziecie mieli 10M pkt na uni 35 to sie GO kapnie i was zbanuje.

Bug nr.2:
Kolejny bug na surowce : ( ten mi dziala )
1.Logujesz sie na wlasne konto
2 W podgladzie wpisujesz kody metgive krgive dwgive kazdy z nich oddzielajac tabem ( przycisk pod escape na twojej klawiaturze)
3. Eyloguj sie
4 Zaloguj ponownie
5 W spokoju grasz nie zwracajac uwagi na nic
6 Przy podliczeniu pkt graczy ( godziny 24 , 16 , 8 ) powinno dodac ci surowcow
7 Sposob karalny
Nie musisz byc non-stop aktywny na koncie gracza

Bug nr.3:
Witam
Odrazu przechodze do rzeczy, jest to opisane dzialanie ktore trzeba zrobic krok po kroku, wiec zapraszam do lektury. Wszystko jest opisane dokladnie i odrazu mozna sie za to zabierac, nie testowane na zagranicznych ogame. Musimy miec przegladarke internet explorer 4.0 (nie moze byc wyzsza, bo poprostu nie dziala)
1. rejestrujemy sie na nowo utworzonym universum lub starym.
2. zakladamy kolonie na 1:11:1 i 1:11:11 (to jest najwazniejsze)
3. budujemy tam metal na 1, krysztal na 11, deuter na 11.
4. daje to nam ze nasza przegladarka wysyla do glownego serwera ze kopalnie mamy na o wiele wyzszych poziomach, i przez 1h wydobywa sie 22mln metalu, 22 krysztalu i 22 deuteru.
Warunek taki ze trzeba miec obie kolonie na tych wspolzednych, bo jak ma sie jedna to nie dziala. Poprostu tak jest, dokladnie nie wiem dlaczego bo nie mam pojecia co siedzi w tym kodzie zrodlowym ogame, ale do tej pory nikt tego nie odkryl oprocz mnie. Wtedy tylko budowac dt i rozsylac do woli, najlepiej zrobci sobie odrazu grawitony na 1 od slona planecie. Coz wiecej moge powiedziec, pewnie sobie pomyslicie ze to nie dziala, ale najpierw zrobcie wg przepisu a sami bedziecie pod wrazeniem, aha podczas siedzenia na ogame aby sie surowce wytwarzaly to nei mozna siedziec na podgladzie tych obu planet. To tyle, jesli Panstwo chca to moga rozeslac znajomym bo mnie juz ogame i co to z nim sie wiaze nie interesuje, wiec zapraszam do zalamnia gospodarki ogame.

Jak widać te teksty są pisane przez dzieci z błędami ortograficznymi…. Bugi nierealne, a naiwna osoba chcąca wykorzystać któryś z nich będzie myślała, że bug nie działa, bo popełnia błąd przy wykonywaniu poleceń. Jeśli już naprawdę na coś warto wydawać pieniądze to może lepiej na jakąś organizację charytatywną, niż na amatorów łatwego zarabiania na Allegro.Pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-08-19 00:23:48

New Vision

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-19
Posty: 49
Punktów :   

Re: O bugach OGame

Porażka..
Bajki typu.. "próbowaliście nagrywać ogame na dyskietke posypaną solą. Wtedy ma się 666kkk kryształu na początku"

Offline

 

#3 2008-08-19 05:52:53

Ulendath

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 16
Punktów :   

Re: O bugach OGame

Lol.To ja bym juz wolał tą dyskietke zjesc z ketchupem lub musztardą niż wkladać ją posypaną solą do kompa:P Zresztą nie mam stacji dyskietek:D.Więc mi nie grozi takie kombinowanie:)

Offline

 

#4 2008-08-19 10:01:02

Aves

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 20
Punktów :   

Re: O bugach OGame

Nigdy nie próbowałem grać na buguch/botach i nie zamierzam .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl